KONST / Litografier / Färglitografi 10313170
*
nr 1031 3170
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), PT, Dansande par, bladets mått: 57x39
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2016
kl 19:05:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 22:13:35
1
Vinnande bud
18/4 18:54:25
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dansande par färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:59
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 1031 3170
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), PT, Dansande par, bladets mått: 57x39
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 22:13:35 | 1 | Vinnande bud |
18/4 18:54:25 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dansande par färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:59